Słaba konwersja to zmora każdej oferty. W dzisiejszym nagraniu pokaże 5 błędów, które mogą w znaczący sposób zmniejszyć skuteczność a co za tym idzie zarobki Twojej firmy. 


1. Skupianie się na firmie zamiast na produktach

Jeden z najczęstszych błędów, czyli myślenie w kategorii JA zamiast klient. Osoba, która odwiedza Twoją stronę najpierw chce dowiedzieć się co takiego proponujesz dopiero potem może mieć czas by Cię poznać. Ten błąd ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o zimy ruch.


2. Brak wiedzy o potrzebach klientów

Kolejny błąd to nie sprawdzanie potrzeb klienta. Nie sprawdzamy statystyk, nie pytamy o opinie i zdajemy się na intuicje zamiast na twarde fakty. Marketing to nie magia lecz czysta statystyka. Usługi i produkty, które są potrzebne najlepiej się sprzedają.


3. Nie dostosowanie treści do miejsca

To chyba mniej znany błąd ale często popełniany. Zapominamy o tym, że na różnych portalach znajduje się różna grupa docelowa. Przykładowo, jeśli zamieszczamy na portalu z atrakcjami dla dzieci reklamę dostosujemy treść do portalu by jak najbardziej zaciekawić odbiorców.


4. Nie zmienianie oferty zależnie od okresu

Już niedługo zbliżają się święta. Czy już masz opracowany plan na okres świąteczny ? Dobrze dopasowana oferta powinna przewidywać różne okresy w roku i zwiększać dzięki temu swoją skuteczność. 


5. Brak testów 

Ostatni błąd ale równie ważny. Nie testujemy tego co jest skuteczne. Czy to przez brak czasu, czy umiejętności zdajemy się na intuicje a niestety to nie zawsze sprawia, że wybieramy najskuteczniejszą opcją. Używajmy testów, sprawdzajmy co jest najbardziej skuteczne by jak najwięcej zarabiać.