Mamy już połowę marca. Do okresu świątecznego coraz bliżej. Wiem, że podobnie jak ja chcesz w tym okresie zwiększyć zyski. Dlatego zadaj sobie pytanie. Czy opracowałeś już skuteczną strategię świąteczną? Jeśli nie, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Poznaj 6 elementów, które pomogą zwiększyć sprzedaż podczas tego gorącego okresu.


1. Nie przepłacaj, wysyłaj maile

Wielokrotnie wspominaliśmy jak ważnym elementem jest e-mail marketing. Mimo to wiele osób go bagatelizuje. Nie popełniaj tego błędu. Nie ma lepszego sposobu na zwiększenie sprzedaży podczas świąt, niż wysłanie dobrej oferty do skrzynek pocztowych klientów. 


Główną zasadą skutecznego mailingu jest odpowiedni czas rozpoczęcia kampanii. Przygotuj już teraz każdą wiadomość i zaplanuj datę jej wysłania. Dzięki temu będziesz spać spokojnie, gdy Twoja firma będzie zarabiać.


2. Dodaj licznik do oferty

Znasz zwrot “oferta ważna do wyczerpania zapasów”? Jest to budowanie potrzeby kupienia w określonym czasie. Wzbudza strach - muszę kupić bo nie zdążę, muszę kupić bo zostanie wykupione przez innych. Jest to jedna z najbardziej skutecznych strategii. Pokazuje klientowi, że dana oferta jest wyjątkowa. Nie skorzystanie z niej wiąże się z stratą.

By ją zastosować dodaj na swojej stronie z ofertą licznik czasu. Klient otrzyma jasny przekaz, że musi zdecydować się już teraz. Poniżej mamy przykład, który zastosowaliśmy w specjalnej ofercie rejestracyjnej na portalu atrakcje dziecięce.3. Pomyśl o “darmowej” dostawie

Konsumenci są obecnie rozpieszczani darmowymi dostawami w wielu sklepach. Dlatego podczas okresu świątecznego warto zainwestować w tą formę promocji. Można również dodać np. opcję darmowego zwrotu.

Chcesz dodać “darmową” dostawę, ale boisz się straty pieniędzy? Stwórz minimalną kwotę zamówienia, od której taka opcja będzie dostępna. Tylko pamiętaj ustaw ją odpowiednio nisko np 100 - 150 zł. Dzięki temu dasz coś klientowi z minimalnym ryzykiem dla siebie. 4. Przygotuj świąteczną treść 

Content marketing  jest jednym z najlepszych sposobów przyciągnięcia ruchu do Twojej strony. Dodaj wiec troche świątecznej nuty do swojego bloga. Tworzenie dobrych treści związanych ze świętami pozwoli Ci szybko wybić się w Google. Dodatkowo dostarczyć swoim użytkownikom czegoś czego potrzebują w tej danej chwili.

Zrób burzę mózgów z pracownikami na temat fajnych tematów świątecznych. Możesz też sprawdzić w grafikach Google co było modne rok temu. Wcześniejsze planowanie mocno Ci pomoże w zarabianiu.


5. Przygotuj strategię w social mediach

Świąteczne promocje w mediach społecznościowych to wspaniały sposób na przyciągnięcie uwagi klientów do swojej strony. Dodatkowo buduje więź między klientem a marką. A jak wiesz z naszych artykułów o marce osobistej, pokazanie ludzkiej twarzy wpływa na sprzedaż. 

Dobrym nawykiem jest przygotowanie swoich grafik świątecznych dużo wcześniej, bo zwykle nie ma na nie czasu. 

Nie masz grafika który może dla Ciebie przygotować odpowiednie materiały? Nie martw się. Canva to dobre i bezpłatne narzędzie. Bez problemu wyklikasz sobie coś fajnego. Jeśli potrzebujesz dodatkowych grafik zapraszamy do naszego artykułu z listą portali z darmowymi zdjęciami stockowymi.

Mając gotowe grafiki zaplanuj publikacje postów wcześniej. Bardzo fajnym narzędziem do tego jest Buffer.

Pamiętaj o dodaniu piksela Facebooka. Pozwoli Ci to potem stworzyć grupy remarketingowe o których opowiadam w płatnym szkoleniu. 


6. Stwórz ofertę świąteczną

Wybranie fajnych produktów w tym okresie może być ciężkie. Warto więc pomóc klientom i stworzyć ofertę nastawioną wyłącznie na produkty świąteczne. Może to być osobno stworzony landing z produktami albo podkategoria widoczna tylko w okresie świąteczny. 

Nie czekaj więc dłużej. Sezon świąteczny zaczyna się lada chwila i warto go wykorzystać, by zwiększyć swoją sprzedaż. Jeśli szukasz więcej przydatnej wiedzy zapraszamy do zapisania się na newsletter, gdzie publikujemy informacje o najnowszych artykułach oraz specjalne treści tylko dla subskrybentów. Link do zapisuj znajdziesz na dole strony. Nie czekaj i zapisz się już teraz.


BONUS

Obiecałem 6 fajnych elementów, jednak ponieważ zbliżają się święta mam dla Ciebie coś dodatkowego. Analizując wiele znanych marek, które zapewne znasz czyli Microsoft, Apple, Nike, Vistula i inne, zauważyłem pewną prawidłowość. Wszystkie te marki korzystają z holistycznego marketingu. 

Polega on na tym, że nie tylko dbają o jeden element układanki jak tylko SEO albo jak social media ale o całość. Skorzystaj z ich wiedzy i zadbaj o to, by nie tylko mail był dobry ale i treść strony, na którą ma przejść klient. Pamiętaj, każdy element układanki jest ważny. 

Już niedługo przedstawię pełne wytłumaczenie czym jest holistyczny marketing i dlaczego największe marki zdecydowały się właśnie na ten kierunek rozwoju.