Chcaiałbyś dowiedzieć się jak rozwijać firmę bez ogromnych nakładów reklamowych? Zbudować wizerunek eksperta, doradcy i sprzedawcy? Tak by klienci ustawiali się w kolejce po Twoje produkty i usługi?

To możliwe i to bez magii! Im więcej osób znasz i im więcej osób zna Twoją firmę tym większa szansa na szybszy rozwój. Myślę, że co do tego jesteśmy zgodni. Jednak jak sprawić, by inni na szeroką skalę, w krótkim czasie poznali Twój biznes?

Poznaj zupełnie nowy sposób rozwoju firmy w oparciu o grupę biznesową i Fanpage na Facebooku. Uwaga! To połączenie może przynieść rezultaty o jakich dotąd nie marzyłeś.

Organizacje Biznesowe - klasyczne podejście do biznesu

Rozwój organizacji biznesowych w ostatnim czasie jest ogromny. Przedsiębiorcy odkryli plusy zrzeszania się, współpracy i generowania wspólnie biznesu. Sam eksploruje ten temat od lat. Zaczynając swoją karierę postawiłem na organizacje biznesowe.

Jest to świetna droga do poszerzenia sieci kontaktów. W pierwszej kolejności poznajemy wszystkich uczestników. Później docieramy do grona ich znajomych, kontrahentów, dostawców i klientów. Mówi się, że statystycznie każdy posiada w telefonie ok 200 wartościowych kontaktów. Te osoby to nasi potencjalni klienci.

Jest to jednak bardzo klasyczne podejście, które wymaga sporo czasu.Każde spotkanie, rozmowa ZAJMUJE MASĘ CZASU!

Jeżeli jesteś członkiem chociażby jednej organizacji biznesowej to z pewnością z zegarkiem w ręku wiesz ile na to poświęcasz. Czy można więc lepiej spożytkować ten czas?

Uruchom Internet

Wyobraź sobie, że Twoja grupa biznesowa liczy 200 razy więcej uczestników. Robi to wrażenie prawda? Tak właśnie się stanie jeżeli wszyscy przeniesiecie swoje kontakty z książki telefonicznej do Social Media i zaczniecie wspólnie działać. Fanpage grupy biznesowej BNI ZAGŁĘBIE

Od ponad roku pomagam przedsiębiorcom grupy biznesowej BNI Zagłębie zwiększać zasięgi w social media i budować wspólny fanpage. Tak duże przedsięwzięcie wymagało ode mnie opracowania planu i wdrażania go krok po kroku. Co poskutkowało osiąganięciem kolejnych celów.

Plan sprowadzał się do 3 prostych ale skutecznych punktów.

  1. Systematyczność. Treść prezentowana w social media musiała być zawsze aktualna i regularne publikowana.
  2. Relacje z wydarzeń muszą znaleźć się w internecie jak najszybciej.
  3. Zaangażowanie jak największej grupy członków do działania.

Szczególnie 3 punkt miał tu kluczowe znaczenie i w największym stopniu wpłynął na nasz sukces.


Rodzaje akcji pod postami i ich wpływ na ilość odsłon


Polubienia i komentarze nie powodują, że post znajdzie się na naszej osobistej tablicy. Zapis na tablicy ma miejsce jedynie przy udostępnianiu i to wtedy docieramy do największej grupy odbiorców. Jeżeli większość członków grupy regularnie lajkuje, komentuje i udostępnia posty to znacznie zwiększy to zasięgi.

Publikowane w ten sposób materiały zaczynają docierać do tysięcy nowych odbiorców. Kontakty naszych znajomych stają się naszymi kontaktami. Budowanie sieci jest znacznie efektywniejsze i szybsze.

promowanie fanpage grupy biznesowej na facebooku

Wzrost ilości odsłon dla Fanpage BNI Zagłębie po wdrożeniu nowej strategii


Co publikować na Fanpage Grupy?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jest jednak kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc “rozkręcić” fanpage. Musisz wiedzieć, że każda publikacja powinna mieć z góry zaplanowany cel. Wyróżniłbym posty nastawione na:

  • zasięg (maksymalna liczba odbiorców),
  • podjęcie działania (przyjdź na spotkanie, kliknij)
  • przekazywanie wiedzy (linki do artykułów eksperckich),
  • przekazywanie informacji (np. wydarzenia)

Posty nastawione na zasięg

Mają za zadanie dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Publikowane cyklicznie zwiększają rozpoznawalność grupy, ilość fanów oraz poziom zaufania. Dobrą okazją do publikacji takiego posta jest materiał z dnia branżowego. Mamy wtedy wielu gości i każdy z nich chętnie zobaczy siebie na zdjęciach. Większość z tych osób wykona także akcje pod postem, co jak już wiemy zwiększy zasięg. Przy publikacji nie zapomnijmy oznaczyć wszystkich członków grupy na zdjęciach, w ten sposób znacznie przyspieszysz obieg informacji.

Posty nastawione na podjęcie działania

Ich celem jest skłonić czytelnika do wykonania jakiejś akcji. Jedną z nich może być “zaproszenie na następne spotkanie”. W ten sposób możemy na szeroką skalę zapraszać gości. Najlepszą okazją do do tego są posty z listą wakatów w grupie. Jeżeli trafimy akurat na osobę reprezentującą branżę z zestawienia to istnieje duże prawdopodobieństwo, że poprosi ona o zaproszenie.

Posty eksperckie

Członkowie grupy są specjalistami w swoich branżach. Doświadczenie, którym mogą się podzielić jest nieocenione. Posty nastawione na przekazywanie wiedzy dają odbiorcom wartość. Obserwatorzy mogą dowiedzieć się ciekawostek z różnych dziedzin.

Posty Informacyjne

Informacje jakie najczęściej grupa przekazuje fanom dotyczą dni branżowych. Zalecam tu utworzenie wydarzenia i zamieszczenie zdjęcia lub materiału video. Statystyki pokazują, że filmy omawiające korzyści z uczestnictwa w takim dniu zdobywają największą popularności. Taki materiał możemy także rozesłać do gości na Facebooku, co dodatkowo podniesie poziom zaufania i przyspieszy cały proces.

Budując w ten sposób fanpage dajesz użytkownikom bardzo różnorodne materiały, nie są oni znudzeni, a wręcz zaciekawieni. Cześć z obserwatorów przyjdzie na spotkanie, zrobi biznes z członkami grupy, a nawet dołączy do stałego grona.

Budując grupę, budujesz siebie.

Grupa, która funkcjonuje w hermetycznych warunkach może stracić dopływ tlenu. Konieczne jest wychodzenie na zewnątrz, by zaczerpnąć świeżego powietrza. Tym powietrzem mogą być goście dający zupełnie nowe możliwości. Poprzez fanpage pokazujemy dlaczego warto nas odwiedzić i jakie korzyści daje członkostwo. Docieramy do setek przedsiębiorców. Oszczędzamy czas i maksymalizujemy korzyści.

Wyznaczenie celów przy publikacji postów i prowadzeniu fanpage’a jest niezmiernie ważne. Tylko wtedy wiemy, w która stronę idziemy. Możemy mierzyć rezultaty naszych działań i wybierać te najskuteczniejsze. Osiągamy więcej mniejszym nakładem.

Dowiedz się jak rozwijać firmę w oparciu o media społecznościowe. Zapisz się na Newsletter i odwiedzaj nas regularnie.