Budowanie stabilnej firmy w obecnych czasach nie jest proste. Każdego dnia dziesiątki osób otwiera swoją działalność, a część z nich to nasza konkurencja. Sprawianie, by nasza firma rozwijała się każdego roku jest więc jeszcze trudniejsze. Jest Jednak bardzo prosta zasada stworzona przez jednego z najbardziej znanych marketerów na świecie, który współpracuje z ogromnymi firmami, a nazywa się Jay Abraham. W tym artykule pokażę Ci jak sami ją stosujemy dzięki czemu w latach 2015 - 2017 zwiększyliśmy ruch na stronie o 7261%.

Nie buduj biznesu na wątłych nogach


Zanim przejdziemy do omówienia głównej zasady, mam dla Ciebie historię sprzed paru dni. Moja znajoma pracuje w jednej z sal zabaw w Katowicach. Jakiś czas temu, ktoś włamał się na ich stronę i umieścił na nie wirusa. Jednak problemem nie był sam wirus, a  jego konsekwencje. Wirus spowodował, że strona bardzo mocno spadła w wynikach wyszukiwania.

W ciągu zaledwie paru dni ruch na stronie zmalał diametralnie, co przełożyło się prawie do całkowitego zastoju pozyskiwania klientów przez internet. Przez skupienie się na jednym źródle pozyskiwania klientów uzależnili się oni od jednego medium jakim jest Google.


Podobnych historii znam wiele dlatego budując własny portal postawiłem na zupełnie inną opcję. Wierze, że zastosowanie jej również w Twoim biznesie pozwoli, by był on stabilny i stale wzrastał.

Biznes tak stabilny, że wytrzyma bombardowanie


Znając już konsekwencje opierania biznesu na jednym źródle pora poznać inne rozwiązania.     Jest to nie tylko według mnie najlepsza strategia budowania biznesu. Jak wspominałem w pierwszym akapicie jako przykład chce pokazać portal, którego jestem współwłaścicielem czyli atrakcjedzieciece.pl.


Zasada pantheonu polega na tworzeniu ruchu i marketingu opartego na różnych źródłach. W przypadku naszego portalu są to przykładowo:

  • ruch seo,

  • fanpage na FB,

  • kanał YT,

  • wpisy na fanpagach współpracujących jednostek np: miast, firm,

  • wpisy na stronach zaprzyjaźnionych np: strona karty dużej rodziny,

  • audycje radiowe,

  • wywiady,

  • artykuły w gazetach,


oraz wiele innych źródeł. Przykładowe wpisy możesz zobaczyć tutaj: http://www.atrakcjedzieciece.pl/portal-w-mediach


Dzięki takiemu zdywersyfikowaniu, każde źródło ruchu staje się filarem tworzącym podstawę pantheonu. Nawet jeśli przyjdzie bombardowanie i któraś kolumna zawiedzie, pozostałe przejmują obciążenie biznesu dzięki temu cała konstrukcja pozostaje stabilna. Tylko w taki sposób będziesz zawsze gotowy na zmiany oraz wdrażanie nowych możliwości.

Używanie tej metody ma jeszcze jedną zaletę. W przypadku, gdy jedno ze źródeł ruchu staje się mniej opłacalne możesz w kilka chwil zmienić kierunek i skupić się mocniej na innych kierunkach. Twoja konkurencja w tym czasie będzie tracić na marżach a Ty spokojnie będziesz się bogacił.


Dlatego mając stronę warto reklamować się w różnych miejscach. Zadbać o seo, o promowanie się u zaprzyjaźnionych osób. O budowanie marki tam, gdzie mogą być potencjalni klienci. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to zachęcam Cię do zapisania się poniżej na naszą listę mailingową. Otrzymasz cenną wiedzę, którą będziesz mógł natychmiast wdrożyć.


Niespodzianka


Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę. Skoro to czytasz to jesteś osobą świadomą tego jak ważna jest promocja w internecie. Właśnie z takimi osobami chcemy współpracować. Dlatego zapraszam Cię do kontaktu z nami i promowania się na portalu atrakcjedzieciece.pl całkowicie bezpłatnie przez 2 miesiace. Dodatkowo jeśli powiesz, że do kontaktu zachęcił Cię nasz artykuł otrzymasz również bezpłatnie analizę możliwości Twojego biznesu.

Więcej informacji znajdziesz pod adresem: http://www.atrakcjedzieciece.pl/twoja_firma